Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Три чашки кави - мінус вісім кг жиру

На цій сторінці:

Основні властивості кофеїну з кави

Основні властивості кофеїну, головної складової кави, заради якої ми так любимо цей напій, відомі: бадьорить, сприяє травленню, надає легкий проносний і діуретичний ефект.

Одні стверджують, що кава допомагає їм заглушити апетит, інші, навпаки, вважають, що від кави тільки більше хочеться їсти. Останнє висловлювання дуже спірне, але не викликає особливо емоційної реакції у тих хто намагаються схуднути, на відміну від інформації яка надходить останнім часом з суперечливих повідомлень:

 • з одного боку, кофеїн стимулює різкий викид інсуліну підшлунковою залозою і тим самим перешкоджає схудненню;
 • з іншого боку, кофеїн активізує витрати організмом енергії, підвищуючи основний обмін в середньому на 10 відсотків, і сприяє, таким чином, позбавленню ваги.

Три чашки кави допоможуть схуднути

ОСНОВНИЙ ОБМІН — це мінімальна витрата енергії, яка необхідна для підтримки життя організму в стані повного спокою, при виключенні всіх внутрішніх і зовнішніх впливів, через 12 годин після прийому їжі. У цьому стані організм витрачає енергію на хімічні процеси які ніколи в ньому не припиняються.

Якщо Вам не протипоказана кава через підвищений тиск, 3-4 чашки в день (не більше!) допоможуть Вам щодоби витрачати від 200 до 400 ккал без додаткового фізичного навантаження. Так радить доктор дієтології Клод Годар (Claude Godard) на сайті nutriconseil.com.

Коментар академика, профессора Олени Стоянової

Деякі повідомлення про зв’язок кофеїну з викидом інсуліну супроводжувалися застереженням, що таке явище спостерігається в основному у осіб з порушеннями функцій підшлункової залози, особливо при діабеті. Монтіньяк, як відомо, вважає, що в усіх осіб з ожирінням розрегульована робота підшлункової залози. У цих випадках рекомендують безкофеінову каву, але багато лікарів дозволяють і при діабеті не відмовлятися від звичайної кави.

Якщо ж насправді кава підвищує основний обмін, то додаткова щоденна витрата двохсот ккал в день (візьмемо по мінімуму) буде дорівнювати втраті приблизно восьми (!) кілограмів жиру за рік, або принаймні, «не потовстіння» на деяку кількість кілограмів. Сенсація, власне, полягає не в тому що кава підвищує метаболізм — це факт давно відомий, — а в оригінальному підрахунку додаткової витрати енергії.

Погодьтеся, можливість скинути 8 кг жиру за рік — гарна новина.

При відтворенні тексту статті «Три чашки кави — мінус вісім кг жиру», цілком або частинами, обов’язкове активне посилання на сайт oede.in.ua.


  Мітки до статті: кава, схуднення


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Ожиріння та схуднення:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Як схуднути саме в стегнах

     Капуста допоможе схуднути та спалити жир

     Як спалити жир на животі й боках зробивши талію стрункішою

     Як швидко схуднути на 10 кг за тиждень

     Про їжу просто | Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑