Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Житній хліб - в якій хлібопічці можна приготувати

Хліб з житнього борошна має ряд переваг для здоров’я, в порівнянні з пшеничним. У ньому більше харчових волокон і більше білка. Він не збільшує рівень цукру в крові. Його можна приготувати в домашніх умовах використовуючи хлібопічку. Які моделі підходять краще, про це нижче. А спочатку трохи про житній хліб і деякі особливості приготування.

У цій статті:

Що таке житній хліб

Житній або «чорний» хліб — вид хліба з житнього борошна, води і солі, що отримується випічкою розпушеного за допомогою закваски тіста. З одного житнього борошна виходить більш щільний та темний хліб незалежно де ви його приготуєте, в духовці хлібопечі або ще де.

Хліб з житнього борошна в хлібопічці

Чисто житній хліб містить тільки житнє борошно, без пшеничного. Але, в більшості випадків, житній хліб — це хліб, приготовлений з суміші житнього та пшеничного борошна. Він може бути більш світлим або більш темним, залежно від типу і процентного співвідношення борошна і доданих барвників, наприклад, патоки або кави.

Особливості приготування житнього хліба

Хліб з житнього борошна готують з використанням кислотного або спиртового бродіння що протікає в тісті, яке і забезпечує його розпушення. Кислий смак хліба з житнього борошна виходить завдяки молочнокислим бактеріям, з якими дріжджі в заквасці живуть в симбіозі. Для отримання добре розпушеного житнього хліба, розстійка тіста триває до 2-х годин.

Особливості випічки житнього хліба в хлібопічці

Найпростіше спекти хліб з житнього борошна в хлібопічці, в якій виробником передбачена спеціальна програма — «житній хліб».

При роботі хлібопічки за цією програмою, піч сама встановить час роботи кожного циклу приготування виходячи з необхідної густоти тіста, продуктів, та інших інгредієнтів що входять в нього.

Для полегшення роботи двигуна при замісі тіста з житнього борошна деякі хлібопічки комплектуються спеціальною змінною лопаткою.

Якщо така програма є у вашому пристрої тоді все просто — знаходите рецепт в інструкції, або в книзі рецептів яка додавалася до вашої хлібопічки, і точно, дотримуючись рецепта закладаєте всі продукти та інгредієнти саме в тій послідовності і в тих кількостях (бажано використовувати кухонні ваги, на око вийде не завжди).

Потім вибираєте режим «житній хліб», запускаєте програму і дочекавшись закінчення роботи насолоджуєтеся результатом своєї «непосильної праці».

Але якщо ви не є щасливими власниками хлібопечі у якої є режим випікання з житнього борошна, це не означає що такий хліб спекти в ній не можна. Радимо ознайомитись з однією із статей нашого сайту у ній ви знайдете деякі рецепти і поради як спекти житій хліб.

Хлібопічки з режимом «житній хліб»

Цей список популярних моделей хлібопічок полегшить майбутню покупку, якщо ви хочете мати вдома пристрій з режимом випічки житнього хліба:

Хлібопічки Moulinex з програмою «Бородинський»

Baguette and co ow600230

MoulinexBaguette and co ow600230 Потужність 1650 Вт, 19 програм: багет, італійська, хрусткі палички, лаваш, американські булочки, іспанські булочки, звичайні булочки, бородинський, білий, французька, з цільнозерновий борошна, швидка випічка, без солі, кекс, джем, дріжджове тісто, тісто для макаронів, пиріг, випічка.

Home bread baguette ow502430

Moulinex Home bread baguette ow502430 Потужність 1650 Вт, 16 програм: багет, здобні булочки, випікання булочок, бородинський хліб, хліб французький, швидкий хліб, з цільнозерновий борошна, без солі, хліб білий, з Омега-3, здобний і солодкий, кекс, повидло, дріжджове тісто, тісто для макаронних виробів, випічка.

XXL Baguette ow5004

Moulinex XXL Baguette ow5004 Потужність 1650, 14 програм: багет, бородинський, білий, французька, з цільнозерновий борошна, солодкий, швидка випічка, без глютену, без солі, з Омега 3, кекс, варення, дріжджове тісто, випікання.

XXL Home bread ow5002

Moulinex XXL Home bread ow5002 Потужність 860 Вт, 14 програм: бородинський хліб, білий хліб, французький, хліб цільнозерновий, солодкий, швидкий хліб, без глютеновою, хліб без солі, Омега 3, кекс, варення, прісне і дріжджове тісто, тільки випікання.

Хлібопічки Panasonic з програмою «Житній»

Panasonic SD-257 і Panasonic SD-255

Хлебопечка Panasonic sd-255 Хлебопечка Рanasonic sd-257 Потужність 550 Вт, 8 програм для тіста, 9 програм для хліба: основний, дієтичний, житній, французька, без глютену, варення, пельмені, піца, випічка.

При відтворенні тексту статті «Хліб з житнього борошна в хлібопічці», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: хлібопічка


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті
     підрозділу про Хлібопічки

     Цікаві статті цього підрозділу:

     Огляд хлібопічки Delonghi BDM 1500

     Можливості хлібопічок та їх використання

     Яка краща хлібопічка, як її вибирати і купляти

     Про їжу просто | Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑