Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Ожиріння та схуднення: корисні поради

Дієта, спорт, об’єм талії, правильне харчування, низькокалорійні продукти... Як ці та багато інших слів та фраз, пов’язаних зі схудненням, вже набридли! Та й що робити людині, яка має зайву вагу, і яка хотіла б «сісти на дієту»? Так би мовити, «скинути зайве».

Нині існує просто неймовірна кількість всіляких статей — нібито «методик» для швидкого і ефективного скидання ваги. Як же зупинитися на чомусь одному і не допустити класичних помилок у вигляді набору ваги після «дієти»? Як не спокуситися всіма цими «схудни за тиждень на 10 кг!», а вибрати вірний шлях до свого ідеального тіла? З чого слід почати свою боротьбу із зайвими кілограмами?

На цій сторінці:

Крок перший — оцінюємо ситуацію

Хотілося б почати з класичного: «А з чого ви вирішили, що у вас зайва вага?». Можливо, питання це до болю елементарне, однак, відповісти повноцінно і розумно на нього зуміють аж ніяк не всі люди які бажають схуднути.

З чого почати схуднення

 • Вам сказав хтось із знайомих, що у вас зайві жирові складки на животі?
 • Людина яка пройшла повз просвистіла вам у слід мотивчик відомої мелодії: «Ей, товстий!», і ви тут же вирішили «взятися за себе»?
 • А, може, ви «гортали» канали телевізора і натрапили на показ мод, де вирішили порівняти себе з худорлявими моделями?

Що ж, якщо хоч одна з вищеназваних причин є такою що спонукала вас до схуднення, варто сказати, що ви неправі і абсолютно неправильно починаєте розмірковувати!

Схуднення не починається з оцінки оточуючих, воно починається з самооцінки, яка повинна бути абсолютно незалежною від думок інших людей. Звісно що сказати це легко але дуже складно втілити в життя... Погодьтеся, що всі ми залежні хоч якоюсь мірою від чужої думки. Нам важливо, що про нас думають, як на нас дивляться, що про нас кажуть. Дійсно важливо! Але це абсолютно неправильна тактика підходу до схуднення. Варто пояснити, чому.

«Громадська думка — це думка тих, кого не питають» — здається, так аргументують свою позицію незалежні, успішні та впевнені в собі люди? Задумайтесь, адже в чомусь вони мають рацію.

Запам’ятайте: у будь-якій справі, щоб дійти до успішного результату, критично необхідна мотивація. Вам потрібне «підживлення», вам потрібні сили, вам потрібно натхнення, щоб закінчити довгу справу яка приведе до ефективного результату! А інакше просто руки опускаються, адже, як в нашому випадку, схуднення — це копітка і тривала за часом справа «ліплення» свого ж власного тіла. Так що вам обов’язково потрібна мотивація, щоб досягти фіналу.

Як реально оцінити — чи потрібно вам худіти

Як ми вже знаємо з попередньої частини статті — чужа думка не повинна бути мотивацією!

Тоді з’являється цілком логічне запитання номер 2 — а як же «реально оцінити саме свою ситуацію?». В принципі, для початку потрібно всього лише подивитися в дзеркало. Якщо ж відображення в ньому вас влаштовує, то вже півділа у вас за спиною. Але є й інший момент — це не естетичне задоволення, а ваше здоров’я.

Якщо у вас високий Індекс Маси Тіла (розрахувати який можна за наведеною нижче формулою), це означає що є надлишкова вага, то це загрожує наслідками для вашого здоров’я в цілому. Серце, нирки, шлунок, печінка... Страждають всі внутрішні органи!

Крім того, у дорослих людей, які не ведуть активний спосіб життя, а також / або харчуються неправильно, може бути вісцеральний (внутрішній) жир. Він ще небезпечніший, оскільки його не видно неозброєним оком — він знаходиться на наших внутрішніх органах, покриваючи їх, як оболонка. Природно, при правильному схудненні і заняттях спортом його кількість зведеться до мінімуму.

Індекс Маси Тіла

Отже, вам варто розрахувати свій ІМТ в будь-якому разі! Норма ІМТ від 18 до 25, включаючи ці числа.

А робиться це за наступною формулою:

 • (вага в кілограмах) / (зріст в метрах)2.

На наочному прикладі це виглядає так: припустимо, є у нас людина, вага якої дорівнює 80 кг, а зріст — 1.80.

Рахуємо:

 • 80 / (1.80) 2 = 80/3.24 ~ 24.6, тобто норма, але варто трохи скинути вагу.

Якщо ж показник у вас вище норми, то це вже не просто натяк, а крик про те, що пора худнути! І кричить не ваше бажання виглядати краще, а ваш власний організм, для якого здоров’я важливіше естетичної краси.

Отже, ви визначили, що вам дійсно потрібно худнути, що далі?

Крок другий — запасаємося «правильною» інформацією

Звичайно, є варіант піти до дієтолога — він вам і курс пропише, і порадить, коли і в якій кількості слід їсти якісь корисні, саме для вас, продукти... Однак не у всіх є на це гроші, адже дієтолог — це дороге в наш час задоволення, тим більше що відвідувати його потрібно неодноразово! Так що запасаємося корисною і правильною інформацією самостійно.

Де шукати «працюючу» інформацію про схуднення

Спосіб перший
подруги, які перевірили на собі якісь методики схуднення. Однак цей варіант може бути не результативним — адже організм кожної людини унікальний. Так що і вам доведеться пройти через безліч помилок, пов’язаних зі схудненням, перш ніж ви досягнете свого ідеалу, адже інакше — ніяк! Тим не менше, серед дам цей спосіб дуже популярний, що не дивно.

Спосіб другий
покупка відповідної літератури. Уже більш-менш вірний підхід! Вичитайте в інтернеті найефективніші книги про схуднення, відвідайте пару форумів, присвячених дієтам — вас це заздалегідь вбереже від покупки неякісної літератури.

Спосіб третій
самостійний пошук інформації за допомогою інтернету. І, як наслідок, найпоширеніший спосіб, як серед жінок, так і чоловіків. По правді кажучи, він дуже трудомісткий: в мережі останнім часом присутня величезна кількість всіляких дієт і «способів схуднути швидко і ефективно», вибрати серед яких дійсно дієві дуже складно. Більш того, багато дієт і методів схуднути можуть бути небезпечні!

Небезпечні способи схуднути — це:

 • «голодування»;
 • низькокалорійні дієти;
 • моно-дієти;
 • дієти з браком БЖУ (Білки, Жири і Вуглеводи) низьковуглеводні, нізкожірові або з нестачею білка;
 • «рідкі» прийоми їжі (1-2 рази на день);
 • «безводні» дієти (обмежують або зовсім забороняють прийом води за день).

Вірний підхід до схуднення — це, перш за все, правильне, збалансоване і повноцінне харчування, а також висока фізична активність (якщо вам дозволяє здоров’я).

Ну, а всі нюанси, що стосуються явища «плато», харчування «до» і «після» тренувань, кардіо-занять, аеробних вправ та силових навантажень і так далі... Для них уже потрібні окремі статті.

При відтворенні тексту статті «Ожиріння та схуднення, Корисні поради», цілком або частинами, активне посилання на сайт oede.in.ua обов’язкове.

Статті розділу «Ожиріння та схуднення, Корисні поради»

Щоб діяти «правильно» — так щоб досягти мети і схуднути не зашкодив собі, своєму здоров’ю, потрібно не тільки оволодіти великими обсягами знань з дієтології, психології та прискоренню обміну речовин, а й постійно нарощувати свою мотивацію, підживлюючи себе новою інформацією.

Цей розділ сайту бачить своєю задачею в постачанні для вас мотиваціонної інформації про схуднення.Добірка корисних порад та статей:

 • Як швидко схуднути за тиждень на 10 кг
  Невже справді можливо за тиждень схуднути на 10 кг? Ми зібрали декілька дієт які дають можливість швидко схуднути на 5-10 кг за тиждень. Недоліком швидких дієт є ризик повернення колишньої ваги. Щоб цього не сталося не бажано худнути на багато за короткий проміжок часу.
 • 3 продукти що спалюють жир з гарантією
  Симптоми ожиріння можуть з'явитися у не схильних до повноти людей і щоб уникнути накопичення зайвих кг треба вживти під час їжі продукти які здатні спалювати жир і зменшити вплив переїдання. Регулярне вживання 3-х продуктів допоможе стати стрункішою, або не втратити стрункість з роками.
 • Спалювання жиру на животі - продукти що спалюють жири
  Такі продукти як грейпфрут, зелений чай, вода, кориця, гостра та білкова їжа допомагають не набирати зайві кг, і завдяки своїм властивостям спалюють зайвий жир на животі і у всьому тілі. Вживання цих продуктів є найбільш ефективним способом контроля ваги.
 • 7 причин ожиріння та як схуднути на популярних дієтах
  Побачивши на вагах не втішні цифри не можна відразу сідати на дієту або починати приймати препарати для схуднення. Швидке схуднення, може стати причиною багатьох проблем пов'язаних зі здоров'ям. Бажання хоч би що схуднути за допомогою першіх-ліпшіх дієт може бути, в кращому випадку, не результативним.
 • Три чашки кави в день - мінус вісім кг жиру в рік
  Можливість пзбавитись від 8 кг жиру за рік - новина дуже гарна. Якщо Вам не протипоказана кава то 3 випиті чашки в день допоможуть щодоби витрачати до 400 ккал, це буде дорівнювати втраті або «не потовстінню» на 8 кілограмів за рік.
 • Як спалити жир на животі та боках і зробити струнку талію
  Усі мріють про фігуру зі стрункою талією. Буває що постать струнка, але от живіт і боки. Жир на животі і боках це не привабливо та ще й небезпечно для здоров'я. Крім того він навантажує хребет, що сприяє негативним в ньому змінам.
 • Ожиріння і дієтична їжа для дітей
  Скуштувавши шкідливу їжу яку англійці називають «сміттєва» лише один раз, діти не можуть від неї відмовитися. Хоча харчової цінності така їжа немає зовсім, ні діти, ні дорослі не в силах від неї відмовитися. Харчовий експеримент що викликає фонтан з коли та цукерок допоможє швидше охолонути до неправельної їжі.
 • Вимірювання жиру новим методом індивідуальної оцінки (ІОТ)
  ІМТ (Індекс маси тіла) використовують для порівняньня людей з різною вагою та зростом. Але за його допомогою немає можливості визначити повноту людини, так як він не бере до уваги кілька дуже важливих чинників, таких як розподіл жиру і співвідношення м'язової маси до жирової.
 • Вода для схуднення - результати досліджень
  Учасники досліджень які пили воду, споживали менше кілокалорій при кожному прийомі їжі, ніж контрольна група. В результаті середнє зниження ваги тіла склало більше семи кілограмів проти п'яти кг без виниикнення від «водного схуднення» негативних побічних ефектів.
 • Капуста допоможе спалити жир і схуднути
  Розповідь про корисні овочі і два класа речовин, одними дуже корисними, а іншими дуже шкідливими: фітонутрієнтами і ксеноестрагенами, які мають відношення до створення надлишку ваги і до спалювання жиру.
 • Де ж першопричина ожиріння - півмільярда з ожирінням
  Швидкий темп провокує набрання зайвої ваги, люди не помічають як швидо вони вживають їжу. Аналізуючи темп сучасного життя можна зробити висновок що першопричина ожиріння - банальне переїдання.
 • Як схуднути саме в стегнах так щоб груди залишалися незмінними
  Дотримуючись дієти для схуднення, в першу чергу, груди починають втрачати в обсязі, впадають щоки, а стегна худнуть останніми. Чому так відбувається, чому так розпорядилася матінка-природа? Схуднути в нижній частині тіла складно, але можна.
 • Як схуднути або не поправитися восени - корисні поради
  Корисні поради про те як з настанням осені не почати накопичувати жир, як харчуватися так, щоб не набирати вагу і без негативного впливу на своє здоров'я.
 • Як схуднути на 5 кг за тиждень: дієві дієти та поради
  Схуднути на 5 кг за тиждень не дуже важко, важче залишатися струнким. Багато хто забуває про те, що при обмеженні в їжі схуднення відбувається за рахунок втрати рідини. Ще треба пам'ятати що дотримуючись дієти тіло потрапляє в стресову ситуацію і почне нарощувати жир при першій ліпшій можливості, на випадок наступного голодування.
 • Як швидко схуднути в домашніх умовах - кращі поради
  Багато хто знаходить багато причин пояснюючих, що домашні вправи вам не дієві, все у ваших руках. Щоб в домашніх умовах схуднути швидко, надовго роздобути струнку фігуру і разом з тим мати здоров'я — дотримуйтесь рекомендацій з нашої статті. І саме головне — якщо вже щось вирішили то не відмовляйтеся від своїх намірів.
 • Як схуднути за місяць на 10 кг - 2 дієти та поради
  Дієти 1+ 1 та Кіма Протасова, а ще кілька порад і Ви схудните за один місяць на 10 кг. Сухднення - це не нелегке завдання, але вирішуване якщо мати наполегливість та комбінувати дієту зі спортивними вправами, прийомом полівітамінних комплексів, а також звертати увагу крім калорій ще на глікемічний індекс.
 • Як приготувати імбирний чай для схуднення: 3 рецепта та відео
  Дивовижні властивості імбиру здатність прискорювати обмінні процеси, а значить і знижувати вагулюдям відомі давно. Імбирний чай прискорює обмінні процеси, сприяє схудненню, покращує травлення і кровообіг, наповнює організм вітамінами. ...найбільш прості та поширені рецепти приготування чаю з імбиром.

Мітки до статті: схудненняГоловні розділи сайту:
    Останні статті цього розділу
    про Ожиріння та схуднення:

    Цікаві матеріали цього розділу:

    Як схуднути саме в стегнах

    Капуста допоможе схуднути та спалити жир

    Як спалити жир на животі й боках зробивши талію стрункішою

    Як швидко схуднути на 10 кг за тиждень

    Про їжу просто | Карта сайту
    © 2012-2014 - Просто Про їжу
    ↑ Вгору ↑