Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Вимірювання жиру методом індивідуальної оцінки

Новий метод індивідуальної оцінки ожиріння ІОТ (індекс об’єму тіла) на сьогоднішній день є більш точним, ніж загальновикористовуваний ІМТ (індекс маси тіла).

На цій сторінці:

ІМТ (індекс маси тіла)

Бельгійцем Адольфом Кетеле був розроблений в 1869 р Індекс Маси Тіла (BMI або ІМТ). З його допомогою можна оцінити відповідність між вагою людини і його зрістом і таким чином оцінити недостатність або надмірність його маси тіла за рахунок кількості жирової тканини.

Вимірювання індекса маси тіла

ІМТ вимірюється в кг/м2 і розраховується за формулою:
ІМТ = маса тіла в кілограмах / (зріст в метрах)2.

Індекс маси тіла (ІМТ) використовується як стандартний спосіб порівняти людей з різною вагою і зрістом. Але він не призначений для того щоб визначати зайву повноту людини, так як він не бере до уваги кілька важливих чинників, таких як розподіл жиру по тілу людини і співвідношення м’язової маси до жирової тканини.

ІОТ (індекс об’єму тіла)

На малюнку нижче, всі жінки з різним розподілом ваги але з однаковим індексом маси тіла = 30, а тому — з різним індексом об’єму тіла.

Індекс об'єму тіла

Вчені з університету Астон в Бірмінгемі розробили новий показник, ІОТ (індекс об’єму тіла), який, як вони стверджують, забезпечує більш реалістичне уявлення про форму тіла, і допоможе обумовити людей, схильних до ризику захворювання хворобами серця, інсультом і діабетом.

3D сканери індексу об’єму тіла

На жаль, на відміну від індексу маси тіла, ви не можете розрахувати свій індекс об’єму тіла в домашніх умовах — для цього потрібні спеціалізовані 3D сканери структурованого білого світла. За допомогою яких проводиться повне сканування тіла людини, з тим щоб виявити розподіл жиру в тілі в порівнянні з «нормальною» людиною.

3D сканер для вимірювання індекса об'єму тіла

Такий 3D сканер був розроблений для роздрібної торгівлі, для можливості точно підбирати розмір одягу.

Для можливості оцінити ефективність вимірювальної техніки, команда дослідників з університету Астон проаналізувала дані отримані різними способами для виведення «норми» жиру в різних частинах тіла, беручи до уваги вік і стать людини.

3D індекс об’єму тіла — новий метод діагностики ожиріння

Керівник дослідження Yan Nabney прокоментував: 3D індекс об’єму тіла дозволяє лікарям, зрозуміти більше про розподіл жиру у пацієнта, особливо в черевній області, яка є важливим показником здоров’я пацієнта. Це може виявитися життєво важливою можливістю діагностики та раннього виявлення осіб особливо схильних до серцево-судинних захворювань, інсульту і діабету.

Річард Барнс з компанії що розробила сканер, також додав: Більшість людей у світі розуміють, що маючи зайвий жир в області живота це означає що їх здоров’я піддається великому ризику. Таке захворювання відомо в області охорони здоров’я, як центральне ожиріння. З ІОТ (індекс об’єму тіла) світ отримав абсолютно новий метод діагностування ожиріння черевної порожнини, яке просто не можна зробити застосовуючи ІМТ (індекс маси тіла).

Він також відзначив обмеженість традиційного підходу ІМТ (індекс маси тіла): ІМТ не повинен був би використовуватися в якості індивідуальної оцінки ожиріння ніколи і ми вважаємо, що через майже 200 років, кожен пацієнт має право мати спосіб оцінки, який враховує форми тіла і бере до уваги чинники способу життя.

Зараз цей метод проходить програму клінічних досліджень у Великобританії та США. 3D сканер безпечний тому що не здійснює ніяких контактів з пацієнтом, він використовує безпечні технології структурованого білого світла, і не використовує будь-які випромінювання або лазери.

При відтворенні тексту статті «Вимірювання жиру методом індивідуальної оцінки», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: здоров'я


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Ожиріння та схуднення:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Як схуднути саме в стегнах

     Капуста допоможе схуднути та спалити жир

     Як спалити жир на животі й боках зробивши талію стрункішою

     Як швидко схуднути на 10 кг за тиждень

     Про їжу просто | Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑