Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Дієтична їжа для дітей і ожиріння

На думку канадських дослідників дієтична їжа може сприяти ожирінню дітей. За їх поданням, вживання дітьми в їжу низькокалорійних продуктів та напоїв сприяє переїданню і внаслідок цього у них формується ожиріння.

На цій сторінці:

Низькокалорійна їжа призводить до ожиріння дітей

Вчені проводили досліди на мишах. Частину мишей годували низькокалорійної їжею, решту звичайним варіантом тих самих продуктів. Молоді миші, як з’ясувалося, які харчувалися низькокалорійними сурогатами, вкрай часто переїдали. Причому до переїдання виявили схильність як гладкі, так і худі тварини. У той же час, більш дорослі гризуни, які з’їдали малокалорійну їжу, зовсім не переїдали.

Дорослі мають здатність регулювати обсяг споживання калорій, використовуючи свої особисті почуття. У дітей ця здатність ще не виробилася, і вони їдять більше, намагаючись відшкодувати малу калорійність їжі.

З цього можна зробити висновок: дітям корисніше їсти здорову, добре збалансовану їжу з достатньою кількістю калорій, а не низькокалорійні закуски.

Шкідлива «сміттєва» їжа для дітей (відео)

Скуштувавши шкідливу їжу (чіпси, гамбургери, газована вода, жувальні цукерки, все те що англійці називають «сміттєва їжа») лише один раз діти вже не можуть від неї відмовитися. Харчової цінності в такій їжі немає, а калорій багато. Знаючи все це ні діти, ні дорослі не в силах від «сміттєвої їжі» відмовитися.

Щоб дитину не тягнуло до коли чіпсів і солоних горішків психологи радять проводити наочні харчові експерименти: викликати фонтан поєднуючи газовану воду та цукерки, очистити до блиску іржавий цвях в колі. Після подібних експериментів дитина до неправельної їжі, швидше за все, охолоне.

Дієти для схуднення шкодять дітям

Дівчатка-підлітки часто сідають на дієти для схуднення, намагаючись бути дуже стрункими (скоріше худими).

Вони можуть тижнями морити себе голодом. Батькам же вони кажуть: «я поїла у подружки, я перекусила в кафе, я поїм трохи пізніше» і таке інше. Якийсь час батьки можуть і не помічати, що їхня донька нічого не їсть, і лише коли вона починає інколи непритомніти або з’являються інші проблеми зі здоров’ям, тільки тоді з’ясовується, що причиною є голодування.

Правильне, раціональне чи здорове харчування дитини передбачає надходження в організм потрібної кількості енергії і широкого спектру харчових речовин (нутрієнтів), необхідних для постійного оновлення всіх клітин і тканин, нормального функціонування органів і систем, для правильного протікання процесів обміну речовин.

На відміну від дієт правильне харчування дозволяє швидше впоратися з хворобою, прискорити процес одужання і відновлення порушених функцій.

Правильне харчування дітей — основа їхнього здоров’я. Цю аксіому знають всі, але не всі прагнуть втілити в життя. Дослідження показують, що раціон харчування дітей найчастіше складається з чупа-чупсів, чіпсів, солодкої газованої води та інших шкідливих продуктів (хоча деякі хімічні суміші взагалі не можна називати продуктами). Така їжа може бути ще більш шкідлива для дитини ніж малоколорійні дієти.

Відео — Їжа і діти

Ви помиляєтеся якщо думаєте що знаєте все про їжу і дітей. Дивіться відео і Ви дізнаєтеся всю правду.

У цьому відео йдеться про їжу і дітей.

 • Їжа! Кожен день ми задаємося сотнями запитань про їжу.
 • Що можна їсти, а чого їсти не можна?
 • Як змусити дітей їсти овочі?
 • Чи може телевізор привести до ожиріння дітей?
 • Чи можуть солодощі збуджувати дітей більш ніж треба?
 • Як потрібно годувати дітей?

При відтворенні тексту статті «Дієтична їжа для дітей і ожиріння», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: здоров'я


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Ожиріння та схуднення:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Як схуднути саме в стегнах

     Капуста допоможе схуднути та спалити жир

     Як спалити жир на животі й боках зробивши талію стрункішою

     Як швидко схуднути на 10 кг за тиждень

     Про їжу просто | Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑