Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Чи можна пити вагітним каву

Популярне питання, яким цікавляться вагітні жінки, чи можна пити вагітним каву, а якщо можна, то скільки?

Однозначна відповідь серед медиків, мабуть відсутня. Одні радять неміцну кава можна, але в малих дозах, вважаючи, що це піде тільки на користь як мамі, так і дитині; інші пояснюють — кава вагітним протипоказана категорично, оскільки вона може тільки нашкодити. Так хто ж правий? Саме в цьому ми намагалися розібратися у нашій статті.

На цій сторінці:

Кофеїн у каві

Речовина, що міститься в каві і завдяки якій цей напій такий популярний — кофеїн. Кофеїн міститься не тільки в плодах кавового дерева, але і в листі чайних кущів і в деяких інших рослинах.

Внаслідок того, що кава бадьорить, багато хто звик пити її вранці для того, щоб пошвидше відновитися після нічного сну, а вдень, щоб просто збадьоритися.

Крім кофеїну, плоди кави містять багато необхідних для організму людини речовин, без яких неможлива робота організму, а саме: залізо, фосфор, магній і йод.

У малих дозах кофеїн працює стимулятором, а у високих дозах виснажує нервові клітини і з часом зароджує наркотичною залежністю — кофеінізмом, а якщо доза складе близько 10 г, може викликати і смерть.

Корисно знати, що кофеїну міститься:

 • 100 мг/л — у «Колі»;
 • 100 — 250 мг/л — у зеленому чаї.
 • 150 — 425 мг/л — у пакетованому чорному чаї;
 • 310 — 480 мг/л — у розчинній каві;
 • 380 — 650 мг/л — у заварній каві;
 • 1700 — 2250 мг/л — у каві Еспресо.

Властивості кофеїну

Кофеїн міститься в багатьох фармакологічних препаратах, в цьому плані його можна назвати ліками. У правильних дозах він стимулює, підвищує розумову і рухову активність, зменшує сонливість і втому. У той же час він протипоказаний при підвищеній збудливості, безсонні, атеросклерозі, при серцево-судинних захворюваннях, при глаукомі та для людей похилого віку.

Кофеїн, опиняючись в організмі, прискорює серцеву та нервову діяльність, але через 3-6 годин його дія припиняється, і може наступити знемога і навіть депресія.

Кофеїн блискавично долає гематоенцефалічний бар’єр і по кровоносній системі потрапляє в мозок та інші органи, як у майбутньої мами, так і у дитини.

Вчені про шкоду кави для вагітних

Чи можна каву вагітним

Англійське державне агентство з харчових стандартів зменшило з 300 до 200 мг нешкідливу денну дозу кофеїну для вагітних. Дозування переглянули внаслідок проведених досліджень двох університетів — Лідса та Лестера. Вчені обстежували 2500 вагітних жінок і прийшли до висновку, що перевищення цієї дози підвищує ризик появи на світ дитини з маленькою вагою, що в свою чергу піднімає ризик захворювання серця і виникнення діабету.

У дослідженнях американські вчені з медичної організації Kaiser Permanente визначили, що у вагітних, які вживаючи каву, споживали більш ніж 200 мг кофеїну в день, ранні пологи відбувалися в два рази частіше. У зв’язку з цим, медики з Американського коледжу гінекологів і акушерів визнали, що при вагітності нешкідливо споживати в день до 200 мг кофеїну. Така його кількість міститься в 340 грамовій чашці кави, або шести плитках чорного шоколаду.

Нью-Хейвенскі дослідники Єльського університету зробили висновок, що навіть незначна доза кофеїну, одержувана кожен день вагітною жінкою, здатна порушити формування серця у плода.

Внаслідок проведених дослідів на мишах, з’ясувалося, що вживання кофеїну мамою, призводить до стоншення перегородок серцевих камер у потомства. У дорослого потомства також на 20% підвищується маса відкладень жиру і на 35-38% послаблюється скорочувальна серцева функція, в порівнянні з контрольною групою.

Скотт Рівкіс, керівник проведеного дослідження, порекомендував жінкам утримуватися від частого вживання кофеїну при вагітності, особливо на її ранніх термінах.

Дослідники з Нідерландів, оглянувши 7000 жінок, прийшли до висновку, що непомірне вживання кави під час вагітності гальмує зростання плоду.

У дослідженні на 1336 жінках, проведеному норвежцями спільно з американськими вченими, було виявлено, що вживання кави під час вагітності множить ризики народження дитини з «заячою губою».

З’ясувалося, що у жінок, що випивали до трьох чашок кави на день під час перших трьох місяців вагітності, діти з відхиленням народжувалися в 1,39 рази частіше, ніж у тих, хто не вживали каву, а у жінок, що випивали більше трьох чашок кави за той же період , можливість патології виростає в 1,59 рази.

За словами доктора Вілкокса, можливість виникнення патології збільшується не через кофеїн у каві.

Вплив кави на організм вагітної

На жаль, кава може надати далеко не позитивний вплив на організми вагітної жінки та плод. Ось ще кілька не втішних даних для любительок кави, які допоможуть відповісти на поставлене питання, чи можна пити вагітним каву:

 • кофеїн через плаценту вагітної жінки передається плоду, що розвивається, в його кровоносну систему, а також при грудному годуванні з молоком матері потрапляє в організм дитини;
 • що менша вага плоду або маса тіла дитини, то нижча у неї потенційна можливість до виведення кофеїну та відповідно нижчий шанс здолати його негативний вплив;
 • оскільки кофеїн має сечогінний ефект, то він знижує приплив крові до плаценти, а це може загрожувати плоду найрізноманітнішими неприємностями;
 • кофеїн може примножити природні коливання настрою під час вагітності і вплинути на сон;
 • всього лише три чашки кави в день піднімуть на 60% ризик появи на світ недоношеної дитини;
 • у плода виникають зміни частоти дихання і серцебиття, навіть якщо вагітна жінка буде пити каву в найменших кількостях;
 • кофеїн вимиває кальцій і заважає його засвоєнню, внаслідок цього, якщо пити під час вагітності каву, в будь-якій кількості, то це може порушити розвиток скелета у плода;
 • кава перешкоджає засвоєнню заліза, яке потрібне для нормального розвитку дитини і мами.

Помізкуєте ще ось про що: систематичне випивання чашки кави вранці і протягом дня (від 5-6 чашок) — та ж наркотична залежність, як і від сигарет. А загальновідомо і те, що вживання будь-якого наркотику вагітною жінкою може призвести до залежності від нього і у її майбутньої дитини.

Які напої корисні для майбутніх мам (відео)

Що зазвичай запропонують людині, яка захотіла пити? Чай, кава (частіше розчинний), газований напій, можливо, мінеральну воду. Якщо Вам пощастило, і Ви потрапили в сім’ю прихильників здорового способу життя, то, швидше за все, Вам запропонують зелений або фруктовий чай, а якщо каву, то обов’язково натуральну, рідше пропонують соки з пакетів.

Що ж з усього цього списку слід вибрати для пиття вагітній жінці? На розчарування багатьох вагітних, слід зазначити, що в цей непростий час їм не рекомендується пити зовсім або слід значно обмежити свій вибір з багатьох тих напоїв, до яких ми звикли в повсякденному житті. Тож які напої можна вагітним жінкам — у цьому відео.

Чи можна вагітним пити каву — висновок

Безперечно, слід визнати те, що вплив кави на дітородну систему далеко не позитивний — він може спровокувати ускладнення при пологах і вагітності та негативно позначається на здоров’ї новонароджених.

Чи пити вагітним каву? Якщо у вас не виходить, або ви не збираєтеся рішуче відмовлятися пити каву під час вагітності, то для зниження негативної дії кофеїну на плід, слід пити винятково не міцну каву і не більше пари чашок в день.

Але з тим, щоб уберегти свого майбутнього малюка від негативного впливу кофеїну, все-таки добре б відмовитися від вживання кави й інших кофеїновміщуючих продуктів на весь час вагітності та грудного годування.

Ніхто не зможе вам сказати з 100%-вою точністю, яка чашка кави може стати фатальною саме у вашому випадку. Чи не розумніше стриматися від вживання кофеїну повністю, тим паче, що ви розлучаєтеся з ним не на все життя, а всього лише на час вагітності та ще на період годування груддю?

При відтворенні тексту статті «Чи можна пити вагітним каву», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: кава, напої


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Чай, каву та інші напої:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Чайне і пуер-сп'яніння - через що може відбутисях

     Чи можна пити вагітним каву

     Шкода від кефіру - чому і коли

     Про їжу просто |Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑