Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Пийте зелений чай, тиск буде в нормі

У цій статті ми постаралися зібрати всі відомі факти про зелені чаї і тиск. Багато фактів про те, що зелений чай нормалізує тиск, підтверджені серйозними науковими дослідженнями. Про деякі дослідженнях, на наш погляд найбільш цікаві, ми і розповімо.

На цій сторінці:

Чай зелений і тиск

Людям, страждаючим гіпертонією, рекомендують пити зелений чай, тиск в цьому випадку буде не так часто підвищуватися.

Зелений чай проявляє потужний сечогінний вплив. Знижуючи рівень рідини в організмі, зменшується і тиск. Зелений чай сприяє виведенню шкідливих речовин, що теж справляє позитивний вплив на тиск. Зелений чай впливає на стан артеріального тиску людини і зменшує його ще й завдяки тому, що він зміцнює судини і розширює їх.

Щоб отримати позитивний ефект від зеленого чаю і тиск став нормальним, необхідно регулярно його вживати. Але не варто чекати, що тиск прийде в норму від однієї випитої чашки зеленого чаю.

На початковій стадії гіпертонії можна спробувати пити тільки зелений чай, тиск, можливо, саме тоді прийде в норму. Багато гіпертоніків підтверджують, що випивши зелений чай, їх тиск стає не таким високим, і вони відчувають себе краще. Неможливо повністю вилікувати хворобу зеленим чаєм, але полегшити стан у деяких випадках можливо.

Зелений чай завдяки компонентам, що в нього входять, ліквідує причину, а не тільки симптоми, що робить цей напій незамінним при боротьбі із підвищиним тиском.

Чай зелений знижує тиск, покращуючи кровообіг

Вплив зеленого чаю на тиск

Доктор медицини Іман Хакім (Mel & Enid Zuckerman College of Public Health) в інтерв’ю для WorldteaNews наголосив: зелений чай корисний для поліпшення плинності крові, що робить кровообіг більш легким, тому він може знизити кров’яний тиск і потенційно зменшує вірогідність інсульту. Відзначено дуже позитивний вплив чаю на зменшення рівня холестерину в крові.

В одному з досліджень група пацієнтів, вихідців з Близького Сходу, які щодня випивали дві-три чашки чаю, продемонструвала позитивні результати в плані зниження рівня поганого холестерину і збільшення рівня хорошого.

Оскільки зелений чай прискорює розкладання холестерину та інших жирів, а його регулярне вживання підтримує еластичність судин, то завдяки цьому знижується вага, і зменшується тиск. Підтвердження тому — японці, які серед всіх розвинених країн займають перше місце за кількістю випитого зеленого чаю і останнє місце по гіпертонії.

Чай покращує роботу серця

У дослідженні, опублікованому в квітні 2009 р. в Journal of Hypertension, зазначено, що вживання чаю може призвести до поліпшення роботи серця. Експеримент проводився в Університеті L’Aquila в Італії і фінансувався Інститутом Чаю компанії Lipton.

Було запропоновано 19 здоровим чоловікам вживати певну кількість чаю протягом тижня. Учасникам було наказано уникати продуктів і напоїв, що містять флавоноїди, які могли вплинути на результати.

Результати показали, що чай позитивно вплинув на функції серцево-судинної системи учасників: еластичність кровоносних судин збільшилася, у той час як кров’яний тиск знизився. Такий вплив чаю не шкодить здоровому серцю.

Поліпшення стали виявлятися при вживанні однієї чашки в день і збільшилися при випиванні додаткової щоденної чашки чаю, пояснив Клаудіо Феррі. Феррі, однак, зазначив, що необхідні подальші дослідження в різних групах населення для оцінки довгострокового ефекту.

Дослідження доступно онлайн на сайті Інституту Дослідження Чаю компанії Lipton.

Чайна профілактика підвищеного тиску

Профілактикою, що запобігає виникненню серцево-судинних захворювань і підвищеного кров’яного тиску, є зниження рівня холестерину в крові.

Правильність такого твердження підтверджено проведеним дослідженням в харчовому науково-дослідному інституті в Бостоні з використанням плацебо. У дослідженні було встановлено, що прийом протягом трьох тижнів витяжок із зеленого чаю зменшив вміст холестерину в крові на 10 мг/дл. і знизив систологічний тиск на 5 мм рт. ст., а також діастолічний тиск на 4 мм рт. ст.

Також попередні дослідження показали, що вживання зеленого чаю зменшує ризик хвороби Альцгеймера, серцево-судинних захворювань і зменшує утворення ракових клітин.

Чай рятує від підвищеного тиску

Вперше в 1996 р. був помічений зв’язок вживання чаю із ризиком розвитку гіпертонії. Так, на думку китайських учених, вживання чаю запобігає розвитку гіпертонії.

У лабораторних і клінічних умовах дослідники спостерігали за 1500 чоловіками і жінками від 20 років. За допомогою анкетування з’ясовували особливості вживання чаю (спосіб заварки, тип чаю, тривалість регулярного вживання тощо).

З’ясувалося:

 • Регулярно пили чай 620 учасників (більше чоловіки), вживаючи його не менше року від 120 мл на день.
 • Чаювальники більше курили і частіше вживали алкогольні напої, частіше страждали ожирінням, їли менше овочів і більше солі.

Незважаючи на це, у любителів чаю рівень артеріального тиску був нижче, і гіпертонія розвивалася рідше, ніж у тих, хто пив чай рідко.

Виявилося:

 • вживання чаю від 120 до 600 мл на день знижує ризик розвитку гіпертонії на 46%;
 • вживання чаю більше 600 мл на день зменшує ризик розвитку гіпертонії на 65%;
 • тривалість регулярного вживання чаю на зниження ризику гіпертонії майже не впливає.

Зелений чай регулює артеріальний тиск

Найбільш важливий компонент, що обумовлює більшість корисних властивостей зеленого чаю, — поліфенол катехін, якого максимально багато саме в чаї зеленому. Поліфеноли складають до 40% сухого зеленого чаю, які разом з кофеїном надають тонізуючу і стимулюючу дію, нормалізуючи роботу серця, поліпшуючи постачання мозку киснем і підтримуючи нормальне згортання крові.

Своєрідність зеленого чаю полягає в його універсальності. При вживанні чаю зеленого, кофеїн збуджує кору головного мозку, судини і серце, тиск відразу підвищується, але через короткий час тонус судин приходить в норму, і тиск опускається. Здорові люди цього не помічають, відчуваючи тільки тонізуючий ефект, а гіпертонікам цей ефект буде дуже корисний. Відчують дискомфорт тільки ті, у кого від початку дуже низький тиск, і то якщо заварити зелений чай надмірно міцним.

Вплив зеленого чаю на тиск (відео)

Як зелений чай допоможе знизити тиск, і як його властивості відрізняються від властивостей чорного чаю, у чому їх відмінність та схожість. У студії проводиться експеремент: вимірюють тиск жінки до вживання зеленого чаю і після. Який результат — дивіться у відео.

При гіпертонії корисно пити слабкий зелений чай

Згідно рецептами Івана Прохорова, цілителя з Уралу, в жарку пору року корисно пити слабкий зелений чай (1,5 гр. зеленого чаю на літр гарячої води), людям з підвищеним тиском, замість води. Перед заваркою потрібно промити сухий чай у теплій воді, щоб частина кофеїну розчинилася.

Зелений чай — панацея від злоякісних пухлин

Японці вважають, що зелений чай — панацея від злоякісних пухлин. Так, протягом десяти років в Японському Центрі досліджень раку обстежувалися 9000 чоловік, і дослідники виявили:

 • ті, хто вживають по 10 чашок в день зеленого чаю, живуть на 5-7 років довше тих, хто випиває зеленого чаю менше 3-х чашок;
 • любителі зеленого чаю хворіють на рак на 25-30% рідше.

При відтворенні тексту статті «Пийте зелений чай, тиск буде в нормі», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: чай


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Чай, каву та інші напої:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Чайне і пуер-сп'яніння - через що може відбутисях

     Чи можна пити вагітним каву

     Шкода від кефіру - чому і коли

     Про їжу просто |Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑