Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Кава - засіб профілактики інсульту

Ви і досі боїтеся пити каву, вважаючи її шкідливою? Тоді ця стаття — для вас. Читайте і дізнавайтесь про корисні властивості цього запашного смачного напою.

На цій сторінці:

Дослідження впливу кави на організм людини

Кава захистить від інсульту

Шведські вчені виявили, що регулярне вживання кави знижує ймовірність розвитку інсульту у жінок.

Дослідники з Каролінського інституту в Стокгольмі проаналізували дані 34 670 жінок, які взяли участь у більш ніж десятирічному епідеміологічному дослідженні взаємозв’язку дієти, способу життя та розвитку захворювань Swedish Mammography Cohort, що почався в 1997 році. На момент початку дослідження в учасниць, вік яких становив від 49 до 83 років, не спостерігалося ознак захворювань серцево-судинної системи.

Кава захистить від інсульту

За час спостереження у 1680 жінок стався інсульт. Після введення поправок на такі фактори ризику, як надлишкова маса тіла, тютюнопаління, цукровий діабет, артеріальна гіпертензія і прийом алкоголю, з’ясувалося, що регулярне вживання кави знижує ризик цього захворювання.

Зокрема, за даними дослідників серед жінок, що випивали:

 • не менше однієї чашки кави в день, інсульти спостерігалися на 22-25 відсотки рідше, ніж у решти;
 • вживання менше однієї чашки напою щодня на ризик розвитку захворювання не впливало.

Механізми подібної дії кави поки не встановлені.

Як зазначила керівник дослідження Сусанна Ларссон (Susanna Larsson), оскільки кава є одним з найбільш споживаних у світі напоїв, навіть незначні його впливи на організм можуть мати велике значення для суспільного здоров’я.

Дослідження, проведені в різних країнах раніше, показали, що кава знижує ризик діабету і аритмії, а також зміцнює гематоенцефалічний бар’єр і допомагає відновити м’язи після навантажень. Проте майбутнім мамам слід знати, що вживання більше однієї чашки цього напою щодня може негативно позначитися на перебігу вагітності.

Міф про шкідливість кави (відео)

Більшість із нас починає свій ранок із чашечки запашної кави — напою, навколо якого роками точаться суперечки. Існує навіть тепер велика кількість людей, які відмовляються від кави тільки тому, що вони переконані, що кава — це шкідливий напій. То що таке кава: напій, ліки чи отрута? Лікарі давнини були переконані, що кава прискорює розум, веселить серце лікує ще й хвороби: цингу, падагру і мігрень. А вченими Гарвардського університету було проведено дослідження протягом 30 років, у якому взяло участь 130 тис. людей. Було виявлено, що кава, при помірному споживанні, може захистити організм від певних захворювань. Люди, які регулярно п’ють каву, мають нижчій рівень загрози смерті від серецево-судинних захворювань.

Проте, як і у всьому, у споживанні кави має бути помірність: 1-2 чашечки в першій половині дня, і обов’язково здоровий спосіб життя. Напій цей зміцнює черево, очищає нутро і зігріває живіт — так вважав Карл Ліней.

При відтворенні тексту статті «Кава — засіб профілактики інсульту», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: напої


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Чай, каву та інші напої:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Чайне і пуер-сп'яніння - через що може відбутисях

     Чи можна пити вагітним каву

     Шкода від кефіру - чому і коли

     Про їжу просто |Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑