Просто про їжу - Головна Карта сайту
Просто Про їжу

Коли зелений чай шкідливий

Деяким людям належить пити невелику кількість зеленого чаю або взагалі відмовитися від нього, оскільки зелений чай не всім корисний для здоров’я і, звичайно, корисний не у будь-яких кількостях.

Зелений чай шкідливий:

Зелений чай шкідливий вагітним

У чаї є кофеїн, який, стимулюючи ембріон, негативно діє на його формування. Оскільки в зеленому чаї кофеїну істотно більше, ніж у чорному чаї, то він і більш шкідливий вагітним жінкам. За даними вчених, у п’яти чашках міцного чаю, випитих протягом дня, є така кількість кофеїну, яка зможе призвести до недостатності ваги у малюка. Крім того, кофеїн прискорює серцебиття і має виражений сечогінний ефект, усе це примножує навантаження на серце і нирки і провокує можливість формування токсикозу.

Зелений чай перешкоджає засвоєнню фолієвої кислоти, необхідної для розвитку плоду. Навіть дві склянки зеленого чаю в день здатні призвести до виникнення вроджених вад. Не буде шкоди, якщо вагітна на час відмовиться пити зелений чай. Кращі напої для вагітної жінки — соки і вода.

Шкода зеленого чаю

Зелений чай шкідливий людям з виразковою хворобою

Люди, що страждають виразкою дванадцятипалої кишки та виразкою шлунку, а також ті, у кого підвищена кислотність в шлунку, зобов’язані дотримуватись помірноті при вживанні зеленого чаю. Таким людям необхідно обмежити споживання зеленого чаю і в жодному разі не пити міцний чай, оскільки теофелін, що міститься в зеленому чаї, може створити умови, за яких буде вироблятися зайва кількість шлункової кислоти, а це заважатиме загоєнню виразок. У подібних випадках непогано пити чай з молоком, це до деякої міри прибирає стимуляцію вироблення шлункової кислоти.

Зелений чай шкідливий людям, страждаючим атеросклерозом і гіпертонією

Хворим з діагнозом атеросклероз і гіпертонія також належить пити зелений чай обачно, а в стадії загострення відмовитися від міцно завареного зеленого чаю взагалі. Це пов’язано з тим, що в чаї міститися кофеїн і теофілін, які надмірно розбурхують нервову систему. А коли кора головного мозку збуджена, то кровоносні судини голови звужуються, що небезпечно через загрозу виникнення тромбів.

Зелений чай шкідливий людям страждаючим безсонням

Незалежно від причин виникнення безсоння, не слід пити зелений чай перед сном. Через збуджуючу дію кофеїну і ароматичних речовин заснути після випитого напою майже неможливо. Стакан міцного зеленого чаю занурює головний мозок і центральну нервову систему в стан підвищеної активності, при цьому пульс частішає, і прискорюється потік крові.

Зелений чай шкідливий хворим з високою температурою

Жар призводить до перевитрати води і поживних речовин. Через те, що у хворого із підвищеною температурою тіла відбувається розширення кровоносних судин, збільшується потовиділення і виникає спрага.

Вважається, що міцний і гарячий зелений чай непогано втамовує спрагу, а завдяки цьому корисний при підвищеній температурі. Але це не так. Теофілін у зеленому чаї збільшує температуру тіла, внаслідок цього міцний зелений чай не дає користі хворим з температурою. Теофілін робить не ефективними будь-які жарознижуючі ліки, оскільки має сечогінну дію.

Усе вищезазначене, у більшості своїй, стосується й інших чаїв (чорного, червоного тощо).

При відтворенні тексту статті «Зелений чай шкідливий і небезпечний для здоров’я — коли і кому», цілком або частинами, активне посилання на oede.in.ua обов’язкове.


  Мітки до статті: напої, чай, шкода


  
  Головні розділи сайту:
     Останні статті цього розділу
     про Чай, каву та інші напої:

     Цікаві матеріали цього розділу:

     Чайне і пуер-сп'яніння - через що може відбутисях

     Чи можна пити вагітним каву

     Шкода від кефіру - чому і коли

     Про їжу просто |Добірка статей розділу | Карта сайту
     © 2012-2014 - Просто Про їжу
     ↑ Вгору ↑